True


علت استقبال ایرانی ها از خودروهای چینی چیست ؟
مصرف‌کنندگان ایرانی به دنبال تنوع هستند به همین دلیل سراغ خودروهای چینی که ظاهر به‌روزتر هستند

همان‌طور که می دانید ، چند سالی است که خودروهای چینی بخش زیادی از بازاز حودرو کشورمان را به دست گرفته و با استقبال خوبی از سوی مردم ایزان مواجه شده اند.اما علت استقبال ایرانی ها از خودروهای چینی چیست ؟

شهرام آزادی ، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مورد استقبال مردم کشورمان از ماشین های چینی معتقد است که مصرف‌کنندگان ایرانی به دنبال تنوع هستند به همین دلیل سراغ خودروهای چینی می‌روند که ظاهر به‌روزتر هستند و آپشن‌های بیشتری دارند.
JAC S5 

 وی می گوید تنوع خودروهای داخلی در سال‌های گذشته پایین بوده است به‌گونه‌ای که سال‌هاست خودروهایی چون پراید و پژو 405 در کشور تولید می‌شود.

آزادی معتقد است که مردم دیگر شکل ظاهری خودروهایی چون پراید و پژو 405 را نمی‌پسندند؛ بیشتر خودروهای داخلی دیگر جذابیتی برای مردم ندارند، به همین دلیل مصرف‌کنندگان سراغ خودروهای چینی با قیمت های مشابه می‌روند.

در سال‌های اخیر انتظارات مصرف‌کنندگان از کیفیت و ظاهر خودروها افزایش یافته و دیگر نمی‌توان خودروهایی که 20 سال است با یک شکل در کشور تولید می‌شوند را به آن‌ها فروخت.

 نکته‌ی مهم دیگر این است که سطح فن‌آوری و کیفیت برخی از خودروهای چینی عرضه شده در کشور بالاتر از خودروهای داخلی است؛ به همین دلیل هم است که مصرف‌کنندگان، خودروهای چینی را به خودروهای داخلی ترجیح می‌دهند.

چینی‌ها به خوبی توانستند موضوع کمبود تنوع در بازار خودروی ایران را تشخیص دهند، در نتیجه خودروسازان چینی توانسته‌اند با عرضه خودروهای جدید با ظاهر مناسب و به‌روز، بخشی از بازار خودروهای داخلی را از آن خود کنند.


خودروی SWM G01 در یک قدمی بازار ایران؛ تازه وارد دورگه روی خط تولید
از ایتالیا تا چین

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.